1396/3/8        
صفحه اصلی | JOBJOO | ارتباط با ما | درباره ما | پرداخت وجه | English
         
آخرین فرصت های شغلی

لیست کارجویان منتخب
کارجویی انتخاب نشده
 

بنام خدا

توجه مهم : قانون بند (و) ماده 80 از سال 1396  تمديد نگرديده و به پايان رسيده است و جايگزين آن قانون ماده 71 كارورزي براي تخفيف بيمه اي استخدام ليسانسه هاي زير 30 سال است كه تا اين لحظه(96/2) دستورالعمل آن ابلاغ نگرديده است و كارفرمايان بهتر است منتظر بمانند

**مكاتبه سازمان تامين اجتماعي مبني بر پايان بند و ماده 80**

**********************

آئين نامه مصوب هيات دولت جهت ماده 80 قانون برنامه پنجم ( در ادامه ماده 103 برنامه چهارم) موضوع معافيت حق بيمه سهم كارفرمايان

 

 

سوالات متداول در مورد بند و ماده 80

 دريافت فايل pdf   آئين نامه ماده 80 برنامه پنجم ..وزارت كار

 دريافت فايل pdf   دستورالعمل اجرايي سازمان تامين اجتماعي ماده  80 برنامه پنجم ..وزارت كار

توافقنامه مديران كار و تامين اجتماعي استان خراسان در موضوع ماده 80

ابهامات و سوالات موجود در اجرا ي بند (و)  ماده 80

پاسخ سازمان تامين اجتماعي خراسان رضوي به استعلام كانون كاريابي ها

صورتجلسات مصوب كميته 3 جانبه ماده 80 در خراسان رضوي

صورتجلسه مصوب كميته 3 جانبه ماده 80 در خراسان رضوي بهمن 92

راهنماي تنظيم ليست بيمه كارگاههاي مشمول ماده 80 در ماههاي 31روزه سال 1395  

راهنماي تنظيم ليست بيمه كارگاههاي مشمول ماده 80 در ماههاي 30  روزه سال 1395   

راهنماي تنظيم ليست بيمه كارگاههاي مشمول ماده 80 در ماههاي 30  روزه سال 1395   جديد

 

 

سوال مهم اين روزهاي كارفرمايان و كارآفرينان : آيا با توجه به

پايان برنامه پنجم توسعه اقتصادي كشور در پايان سال 1394 آيا تسهيلات بند و ماده توسط دولت يا قانوني مشابه آن در سال هاي آتي وجود دارد و آيا افراد مشمول معافيتشان تمديد مي شود مانند آنچه در ماده 103 برنامه چهارم اتفاق افتاد؟

پاسخ : با توجه به تمديد برنامه پنجم توسعه كشور توسط مجلس محترم و به تبع آن دستور وزارت محترم كار بند و ماده 80  تسهيلات معافيت حق بيمه سهم كارفرمايان نيز تا زمان ابلاع برنامه ششم توسعه و حداكثر تا پايان سال 95  تمديدگرديده و كارفرمايان مي توانند كماكان براي پرسنل جديد خود از موسسات كاريابي تقاضاي اين تسهيلات را بنمايند

سوال دوم : ميزان درصد معافيت معافيت ماده 80 در سال 1395 به چه ميزان است:

طبق اعلام كارشناسان شعب تامين اجتماعي ميزان معافيت همان ده درصد (10٪) سهم كارفرما مشابه سال 1394 مي باشد.

متن نامه ابلاغيه تمديد وزارت كار

 

***************************


برنامه ششم توسعه :

ماده 71- برای ترغیب کارفرمایان و کارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی‌کار جوان، چنانچه طی اجرای قانون برنامه نسبت به جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با مدرک حداقل  کارشناسی به صورت کارورزی اقدام نمایند، از پرداخت سهم بیمه کارفرما برای مدت دوسال از تاریخ شروع به کار معاف می‌باشند.

****************************************************************

بند و ماده 80 برنامه پنجم :

دولت با هدف افزايش اشتغال در بنگاه‌هاي اقتصادي تصويب کرد؛
معافیت کارفرمایان از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در بکارگیری نیروی جدید
بر اساس این آئین نامه ، به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال در سطح بنگاههای اقتصادی، سال پایه اجرای این آئین‌نامه مبنای تعیین میزان تخفیف اعمالی برای ابتدای سال برخورداری کارفرمایان از تخفیف بیمه‌ای خواهد بود که در سالهای آینده مطابق جدول اعلامی کاهش می‌یابد
 
در راستای تلاشهای دولت خدمتگزار به منظور تشویق و ترغیب بنگاه های اقتصادی در جذب نیروی کار و ایجاد اشتغال و فرصت های جدید شغلی و تاکید بر تامین بخش عمده‌ای از سهم بیمه کارفرما در بند «و» ماده 80 برنامه پنجم توسعه، آیین نامه اجرایی این بند به تصویب رسید.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت کار و امور اجتماعی (تعاون،کار و رفاه اجتماعی) و تائید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، آئین‌نامه اجرایی بند « و» ماده (80) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه را تصویب کرد که بر اساس آن ، کارفرمایان کارگاههای خصوصی و تعاونی که پس از اعلام نیاز به ادارات کار و امور اجتماعی، نیروی کار جدید را علاوه بر نیروی کار موجود به کار گمارند، باید مراتب را به ادارات کار و امور اجتماعی اعلام کنند.
 بر اساس این آئین نامه، کارفرمایان کارگاهها و مؤسسات مشمول این آئین‌نامه پس از اعلام نیاز و جذب نیروی کار جدید و حفظ اشتغال کارگاه، از تخفیف حق بیمه سهم کارفرمایی موضوع ماده (28) قانون تأمین اجتماعی بابت نیروی کار جدید در طول برنامه پنجم توسعه برخوردار خواهند شد.

 
 
*میزان تخفیف حق بیمه سهم کارفرما
سال بهره مندی
میزان تخفیف در حق بیمه سهم کارفرما
میزان حق بیمه پرداختی توسط دولت
میزان حق بیمه پرداخت توسط کارفرما
اول       1390
90%
18%
2%
دوم      1391
80%
16%
4%
سوم    1392
70%
14%
6%
چهارم   1393
60%
12%
8%
پنجم    1394 
50%
10%
10%

بر این اساس ، به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید و افزایش اشتغال در سطح بنگاههای اقتصادی، سال پایه اجرای این آئین‌نامه مبنای تعیین میزان تخفیف اعمالی برای ابتدای سال برخورداری کارفرمایان از تخفیف بیمه‌ای خواهد بود که در سالهای آینده مطابق جدول اعلامی کاهش می‌یابد.
بر اساس این آئین نامه،  مبنای تعیین تعداد نیروی کار موجود در کارگاههای خصوصی و تعاونی، در کارگاههای دایر دارای فهرست بیمه و بازرسی، بیشترین تعداد بیمه‌شدگان سال گذشته آنها طبق صورت مزد و حقوق ارسالی توسط کارفرما به صندوق (از زمان درخواست بهره‌مندی از مزایای این آئین‌نامه) و در کارگاههای جدیدالتأسیس که در طول برنامه پنجم توسعه دایر می‌شوند، تعداد کارکنان مندرج در فهرستهای ارسالی کارفرما به صندوق در بازه زمانی مشخص سه‌ماهه و بازرسی انجام ‌شده توسط صندوق هر کدام که بیشتر است تعیین شده است.
بر این اساس ، کارفرمایانی که به واسطه دریافت تسهیلات اشتغالزایی و موارد مشابه، متعهد به بکارگیری نیروی کار جدید گردند، می‌توانند علاوه بر انجام تعهدات یادشده و در صورت بکارگـیری نیروی کار جدید با رعایت این آئین‌نامه از تخفیفات بیمه‌ای برخوردار شوند.
همچنین در صورت هرگونه تغییر در نوع شخصیت کارفرما (حقیقی یا حقوقی)، نیروهای قبلی نیز جزو نیروی کار موجود محسوب خواهد شد.
بر این اساس ، نیروی کاری که در طول برنامه چهارم توسعه به مدت پنج سال از معافیتهای بیمه‌ای موضوع ماده (49) قانون برنامه سوم توسعه و ماده (103) قانون برنامه چهارم توسعه برخوردار شده‌اند از شمول این آئین‌نامه خارج می‌باشند. نیروی کاری که کمتر از پنج سال از تخفیفات یادشده بهره‌مند شده اند، مجموعا تا سقف پنج سال مشمول مفاد ماده (3) این آئین‌نامه خواهندشد.
بر اساس این آئین نامه، در مواردی که نیروی کار جدید به جای نیروی کار موجود که اخراج، مستعفی یا ترک کار کرده است در کارگاههای خصوصی و تعاونی به کار گمارده شود، کارفرما مشمول استفاده از تخفیفات بیمه‌ای مندرج در این آئین‌نامه نخواهد بود.
همچنین اعتبار لازم برای اعمال تخفیف حق بیمه سهم کارفرمایی موضوع این آئین‌نامه در قالب بودجه سنواتی با رعایت سقف اعتبارات مصوب قابل اعمال است.
بر این اساس ، صندوق تامین اجتماعی مکلف است به صورت ماهیانه گزارش عملکرد شعب خود در اجرای این آئین‌نامه اعم از تعداد و میزان معافیتهای مربوط را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری جهت تأمین اعتبار اعلام کند.
همچنین ادارات کل تأمین اجتماعی مکلفند به صورت ماهیانه آمار تعداد کارفرمایان مشمول و غیرمشمول به همراه آمار جویندگان کار بکار گمارده شده و موضوع این آئین‌نامه را به ادارات کار و امور اجتماعی استانها اعلام کنند.
بر اساس این مصوبه، کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت کار و امور اجتماعی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و صندوق تأمین اجتماعی به منظور نظارت بر حسن اجرا، تجزیه و تحلیل و یکسان‌سازی آمار و اطلاعات و تهیه گزارش از میزان اثربخشی اجرای این آئین‌نامه تشکیل می‌شود.
بر این اساس ، اگر به هر طریقی برای شعب تأمین اجتماعی محرز شود که نیروی کار جدید معرفی‌شده خارج از طریق ادارات کار و امور اجتماعی و یا مراکز کاریابی، در واحد موردنظر فعالیت داشته یا در زمان استفاده از مزایای این آئین‌نامه اشتغال به کار نداشته است، کارگاه برای همیشه از تسهیلات این آئین‌نامه محروم و وزارت کار و امور اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی و وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز خواهند بود کارفرمای مربوط را تحت پیگرد قانونی قرار دهند و ضرر و زیان واردشده را از وی مطالبه و وصول کنند.

*گفتنی است بر اساس بند "و"ماده80 قانون برنامه پنجم توسعه، به دولت اجازه داده می‌شود در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای و توسعه مشاغل نو نسبت به اعمال تخفیف پلکانی و یا تأمین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان کارگاههایی که با تأیید و یا معرفی واحدهای وزارت کار و امور اجتماعی در جهت به کارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند،اقدام کند به شرط آن که واحد، تازه تأسیس بوده و یا در سال قبل از آن، کاهش نیروی کار نداشته باشد.

مديران محترم جهت هرگونه اطلاعات مي مي توانند با تلفن ثابت با خط اختصاصي مشاوره

به شماره 9095113030  تماس بگيرند

كاريابي آريا  38660999-051   - خط كارشناس ماده 80  كاريابي آريا  38900079

كار در مشهد- كاريابي در مشهد - اشتغال در مشهد - استخدام در مشهد - مشاوره شغلي - مشاوره كار - حقوق كار و تامين اجتماعي - بيمه بيكاري - استخدام - استخدام دولتي - آگهي استخدام - فرصت شغلي در مشهد - شغل - - كار - كارجويي - كارجو - كارفرما-ماده 80 - بند و ماده 80- سايت كاريابي - سايت اشتغال - اولين سايت كاريابي - بهترين سايت كاريابي - قويترين سايت كاريابي - جوياي كار در مشهد - جوياي كار در ايران - ثبت نام كاريابي

 

 

راهنماي تنظيم ليست بيمه كارگاههاي مشمول ماده 80 در ماههاي  30روزه سال 1395  

لیست منو ها
 
آمار سایت
بازديدهاي امروز: 645
بازديدهاي ديروز: 1290
کل بازديدها: 2364935
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به کاریابی آریا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است